Dzisiejszy dzień przywitał nas deszczem. Rano uczyliśmy się. Lekcję dla maluchów poprowadziła Klara. Zmodyfikowana zabawa w ciepło-zimno niesamowicie podobała się dzieciom. Po obiedzie odbył się turniej gry w piłkarzyki i ping-ponga. Zajęliśmy się również wyrabianiem biżuterii – powstały niepowtarzalne kolekcje kolczyków, naszyjników, bransoletek. Przed kolacją dzieci miały za zadanie ubrać się i umalować na rockowo. Emocje były duże, bo nie wiedziały, co je czeka. Niektóre stylizacje zaskoczyły nawet nas. Po kolacji udaliśmy się do górskiej wiaty Państwa Nowaków. A tam czekał na nas zespół rockowo-bluesowy SZTAB! Grupa zagrała kilkanaście fajnych kawałków i urządziła dzieciakom konkursy na najbardziej szalony taniec, najładniejszy taniec w parach, rozszyfrowywanie piosenki zaśpiewanej po góralsku. W przerwie występu zjedliśmy pyszne kiełbaski i ziemniaki z grilla. O 22-ej z żalem pożegnaliśmy się ze SZTAB-owcami i zmęczeni, ale podekscytowani wróciliśmy do pensjonatu.